sobota 20. prosince 2014

On my wishlist #1Ahoj. Tak jsem se rozhodla zapojit do projektu blogerky Book chick city.
Jedná se o to, každou sobotu přidal na blog část svého wishlistu.
A jelikož jde můj wishlist do řádu stovek, ráda se s vámi o něho podělím :D
Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. 

Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?Šestnáctiletá Thea poprvé v životě opouští svou rodinu, když ji dědeček odváží do jezdecké školy v horách Severní Karolíny. V mladé dívce se mísí strach z neznámého prostředí, ale i trocha zvědavosti. A ačkoliv jsou první dojmy ze školy po všech stránkách negativní a ostýchavá a nejistá Thea se propadá do hlubokého smutku, umocněného navíc zjištěním, že ji rodiče poslali pryč z domu, neboť se báli jejího románku s jedním z bratranců, postupem času začíná zjišťovat, že i svět za zdmi rodinného sídla může být docela zajímavý. Sbližuje se se svými spolužačkami a neunikne jí, že pan Holmes, šarmantní pětatřicetiletý manžel jedné z učitelek, jenž ji upoutal hned po příjezdu, si jí všímá o trochu víc než ostatních dívek v táboře… 


4 komentáře:

 1. 16storočie mám doma, no k čítaniu som sa ešte nedostala, no teším sa :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moje sladké 16. storočie je taká milá knižka, síce to nie je žiadne veľké BUM, ale je to taký piemer, ale aj tak si ma nejako získala a ja sa teším na pokračovania :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ops zabudla som dodať, že som ťa nominovala :) http://dogmatixx.blogspot.sk/2014/12/7-chriechov-knihomola.html

   Vymazat
  2. Děkuju moc za nominaci :)

   Vymazat